Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wydarzenie

Test wiedzy ekonomicznej: "Prosta ekonomia"

Dodano:
Data wydarzenia: Lokalizacja: Sala narad Urzędu Miejskiego w Brzozowie
Test wiedzy ekonomicznej: "Prosta ekonomia"
Regulamin konkursu Pierwszy Młodzieżowy Test Ekonomiczny Prostaekonomia.pl” w powiecie brzozowskim

1. Organizator konkursu – Instytut im. Romana Rybarskiego

2. Współorganizatorzy:

a) Gmina Brzozów,
b) Stowarzyszenie „Wolni Obywatele”,
c) Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE),
d) Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników Swojak

3. Patronat medialny:

a) lokalne portale NaSwoim.biz, infopodkarpacie.pl, brzozów24.pl, ry-sa.pl , dzienniknarodowy.pl , prostaekonomia.pl
b) lokalna telewizja rbr.info.pl

4. Patronat honorowy: Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka

5. Konkurs jest skierowany do młodzieży kształcącej się w różnych typach szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

6. Konkurs ma na celu rozwijanie świadomości ekonomicznej młodzieży uczestniczącej w nim, promocję postaw przedsiębiorczości, przyczynienie się do lepszego rozumienia zmian zachodzących w gospodarce, lepsze przygotowanie młodych ludzi do aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym, zachęcenie do alternatywnych form permanentnego samokształcenia.

7. Konkurs stwarza możliwość sprawdzenia przez uczestnika swojej wiedzy ekonomicznej po uprzednim zapoznaniu się z materiałami ogólnodostępnymi, przygotowanymi przez partnera merytorycznego konkursu, znajdującymi się w zakładce „FILMY” na stronie internetowej: www.prostaekonomia.pl .

8. Terminarz:

a) 1 marzec 2018 – Zwrócenie się do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych z terenu powiatu brzozowskiego, a następnie ogłoszenie konkursu w tych szkołach oraz rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń za pośrednictwem sekretariatów szkół oraz koordynatora w powiecie brzozowskim Pana Artura Szczepka ( 605-737-486)

Termin zgłaszania list uczestników z poszczególnych szkół powiatu do daty nie późniejszej niż na dwa tygodnie przed terminem konkursu.

b) 20 kwiecień 2018 – reprezentanci szkół zgłoszą się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie (sala narad) o godz 10:00, gdzie odbędzie się konkurs.

- godz. 10.00 – rozpoczęcie testu złożonego z 50 (1pkt) pytań zamkniętych oraz 2 (5pkt) pytań otwartych
- godz. 11.00 – zakończenie testu, rozpoczęcie sprawdzania z kluczem
- godz. 12.00 – ogłoszenie wyników i przyznanie nagród.

9. Nagrody otrzymują trzej laureaci, którzy w kolejności uzyskają największą ilość punktów. pozostali uczestnicy otrzymują nagrody pocieszenia pod postacią książek, spośród wszystkich uczestników konkursu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma nagrodę specjalną, którą będzie miesięczny karnet na siłownię.

1. I miejsce – wycieczka po Krakowie z dr Marcinem Chmielowskim śladami zapomnianych, krakowskich ekonomistów oraz spotkanie z zespołem eksperckim Instytutu im. Romana Rybarskiego, kolacja dla 2 osób, koszulka „Swój do swego po swoje”, pakiet książek
2. II miejsce – kolacja dla 2 osób, koszulka „Swój do swego po swoje”, pakiet książek
3. III miejsce – koszulka „Swój do swego po swoje”, pakiet książek

10. Rozstrzygnięcie sytuacji wyjątkowych:

a) Przypadek, kiedy więcej niż 5 osób uzyska taką samą maksymalną ilość punktów – zostanie wybranych poprzez ciągnięcie losów 5 osób spośród nich, które otrzymają dodatkowe pytania testowe komisji do wyodrębnienia zwycięzców.
b) Pozostałe przypadki równych punktacji – rozstrzygane adekwatnie.
c) Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu oraz do jego zmian.

11. Komisję do przeprowadzenia konkursu powołuje organizator.

12. Opiekunowie reprezentantów z poszczególnych szkół wyznaczeni przez ich dyrektorów mogą być obecni na sali podczas przeprowadzania konkursu, lecz nie mogą kontaktować się z podopiecznymi podczas jego trwania. Mogą natomiast być obecni jako „mężowie zaufania” podczas oceniania testów przez komisję oraz mogą mieć wgląd w ocenione prace swoich podopiecznych.

Konkurs nie jest realizowany w trybie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobów przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002r., Nr 13 poz. 125 ze zm.)
 
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.