Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Szkolenie poligonowe podkarpackich terytorialsów w OSPWL Wędrzyn [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Szkolenie poligonowe podkarpackich terytorialsów w OSPWL Wędrzyn [ZDJĘCIA]

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT nie zwalniają tempa i doskonalą swoje umiejętności bojowe. W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie rozpoczęło się poligonowe szkolenie zintegrowane podkarpackich terytorialsów.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami z Estonii od 25 czerwca br. doskonalą swoje umiejętności bojowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, ćwicząc na strzelnicach, pasach taktycznych, w terenie leśnym i na obiektach zurbanizowanych. Położony w województwie lubuskim OSPWL w Wędrzynie posiada, m.in. Centralny Ośrodek Zurbanizowany – obiekt szkoleniowy który daje okazję do nauki i doskonalenia umiejętności działania w terenie zabudowanym. Poligon to duże wyzwanie dla żołnierzy, ale również sposobność, by w realnych warunkach realizować ćwiczenia, których nie można przeprowadzić w garnizonach.

Terytorialsi z Podkarpacia od ponad dwóch lat współpracują z Estonian Defence League. Tym razem żołnierze z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie i 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu wspólnie z żołnierzami z Estonii będą przez dwa tygodnie doskonalić swoje praktyczne umiejętności szkoląc się na poligonie w Wędrzynie, m.in. z taktyki, topografii, strzelectwa, łączności oraz pomocy medycznej na polu walki. Ćwiczenia są prowadzone w rejonie działań zurbanizowanych. Na strzelnicach i pasach taktycznych doskonalą umiejętności strzeleckie. To bardzo dobry czas na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Zgrupowanie poligonowe pozwoli żołnierzom z 3 Podkarpackiej Brygady OT usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności.

Poligonowe szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia naszych żołnierzy, pozwalają na podnoszenia umiejętności bojowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. To intensywne szkolenia, trwające od wczesnych godzin porannych, często również w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wymagają one od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach poza, podstawowymi, wyrównawczymi i rotacyjnymi, są jedną z form szkolenia każdego żołnierza.

Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Wymagania:
 
  • polskie obywatelstwo
  • wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów)
  • niekaralność za przestępstwa umyślne
  • zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową
ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM 3 PODKARPACKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ
Źródło: Informacja Prasowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.