Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek w Nowym Kamieniu. Kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto przewróciło się na bok. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go, a badanie wykazało, że był pijany.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 12.15 w Nowym Kamieniu. Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący ciężarowym manem stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia na bok. Jak wynikało z relacji świadków kierowca samochodu wydostał się z kabiny i oddalił się w kierunku pobliskich łąk.

Policjanci ustalili jego rysopis. Następnie sprawdzili okolicę i po kilkudziesięciu minutach zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna został rozpoznany przez świadków.

Przeprowadzone badanie wykazało u niego niemal 3 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu, a 35-latka izolowali w izbie wytrzeźwień. Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.