Dzisiaj jest: 22.7.2024, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Pomoc Ukrainie

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Pomoc Ukrainie

W Gminie Dydnia podjęte zostały działania mające na celu doraźne wsparcie przybywających do Polski uchodźców oraz mieszkańców pozostających w ogarniętej wojną Ukrainie.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych we współpracy z Urzędem Gminy Dydnia oraz Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego Caritas w Dydni na bieżąco organizują zbiórki najpotrzebniejszych artykułów. Zbierane są przede wszystkim:
 
  • Artykuły medyczne (bandaże, opatrunki, środki przeciwbólowe, koce termiczne).
  • Artykuły dla niemowląt i dzieci (mleko, pampersy, środki higieniczne i pielęgnacyjne, wózki, koce).
  • Koce, śpiwory, pościel, poduszki, kołdry, materace.
  • Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia.
Dary dla uchodźców mieszkańcy mogą przekazywać do najbliższej swojemu miejscu zamieszkania jednostki OSP. Zebrane dary są na bieżąco przekazywane Polskim służbom i wolontariuszom organizującym bezpośrednią pomoc uchodźcom.

Ponadto, w sklepach spożywczych na terenie gminy oraz w siedzibie Caritas w Dydni, prowadzona jest zbiórka żywności oraz środków czystości przeznaczonych dla mieszkańców Lwowa. Kosze na dary będą wystawione od 28 lutego do 5 marca.

Koordynatorem organizowanych zbiórek i akcji pomocowych na terenie Gminy Dydnia jest Wójt Alicja Pocałuń. Wszelkie informacje dotyczące możliwości pomocy są na bieżąco publikowane na stronie internetowej urzędu www.gminadydnia.pl oraz na profilach jednostek OSP w mediach społecznościowych.

Została uruchomiona oficjalna, rządowa strona internetowa pomagamukrainie.gov.pl, w której zgromadzone są sprawdzone informacje dotyczące pomocy Ukrainie, zweryfikowane zbiórki pieniędzy, a także wszelkie informacje potrzebne przyjeżdżającym do Polski uchodźcom.

W Internecie pojawia się wiele informacji o zbiórkach pieniędzy na pomoc Ukrainie. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wspieranie jedynie sprawdzonych zbiórek, potwierdzonych przez instytucje państwowe lub organizacje pomocy humanitarnej.

Poniżej kilka sprawdzonych zbiórek:
 
Źródło: Gmina Dydnia