Dzisiaj jest: 29.6.2022, imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Poseł Grzegorz Braun zaproszony przez Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie. Konferencja prasowa pod hasłem STOP SEGREGACJI SANITARNEJ [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Poseł Grzegorz Braun zaproszony przez Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie. Konferencja prasowa pod hasłem STOP SEGREGACJI SANITARNEJ [ZDJĘCIA]

W poniedziałek 17 stycznia o godz. 8.00 pod Szpitalem Wojewódzkim w Krośnie odbyła się zaplanowana konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Posła z okręgu 2 - Grzegorza Brauna. Inspiracją do zabrania głosu w obronie pracowników medycznych i niemedycznych w szpitalu, były zgłoszenia mieszkańców do biura poselskiego Posła Janusza Korwin-Mikke oraz Posła Grzegorza Brauna, w związku z postępującą segregacja sanitarną.

Pracownicy szpitala, mieszkańcy Krosna i okolic, przedstawiciele ruchu społecznego Wolni Krosno, Stowarzyszenia Wolne Podkarpacie wraz z działaczami Konfederacji, zebrali się licznie manifestując swój sprzeciw. Wydarzenie prowadziła Karolina Pikuła, która w sob. 15.01 prowadziła manifestacje sprzeciwu wobec sytuacji panującej w kraju w Rzeszowie (działaczka Stowarzyszenia Wolne Podkarpacie, stop covid Rzeszów oraz Konfederacji).

Głos zabrali m.in. Teresa Pracownik, Bartosz Richter, Ryszard Skotniczny, Kazimierz Kreżałek oraz mieszkańcy.

Policja dbała o zapewnienie bezpieczeństwa. Pojawiły się również głosy personelu, który podczas dyżuru, bez okrycia wierzchniego, stosował w kierunku manifestujących obraźliwe hasła, padły między innymi słowa: "Gdy zachorujecie, nie przychodźcie!". Warto w tym przypadku wystosować pytanie, na jakiej podstawie zabrania się korzystania z służby medycznej ewentualnym chorym, którzy płacą obowiązkowe składki zdrowotne? Gdzie prawa człowieka oraz pacjenta?

Dyrekcja szpitala zaprosiła Posła Brauna na rozmowę przy kawie w towarzystwie przedstawicieli pracowników szpitala. Jak wynika z relacji, dyrekcja zapewniła, iż "przyjmie postawę propracowniczą", zgodną z zachowaniem praw konstytucyjnych. Poseł Braun zadeklarował natomiast, że jest gotów bronić także praw dyrekcji szpitali do postępowania zgodnego z obowiązującym prawem, nie łamiącym elementarnych zasad.

Zgromadzeni wołali: Stop Segregacji sanitarnej, dobrowolność, a nie przymus, bezprawie i niesprawiedliwość, stop podziałom.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.