Dzisiaj jest: 8.12.2021, imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dzielnicowi kontrolują pustostany

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Dzielnicowi kontrolują pustostany

Pustostany, ogródki działkowe, altanki, to miejsca podlegające ścisłym kontrolom ustrzyckich dzielnicowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli widzicie Państwo osobę, która ze względu na swój stan nie powinna pozostawać na zewnątrz - zawiadomcie o tym Policję.

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie. Dlatego sprawdzane są m.in. pustostany, ogródki działkowe, altanki. Jeśli są w tych miejscach bezdomni, Policja przypomina, że mogą skorzystać z pomocy placówek oferujących nocleg, czy ciepły posiłek.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia, czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że telefon pod numer 112 może uratować życie.  

Warto skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób również można informować o miejscach przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Przypominamy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy informacje o pomocy dla osób bezdomnych. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987 można uzyskać informacje o wolnych miejscach noclegowych w placówkach dla osób bezdomnych. Strona internetowa z infromacjami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego - odnośnik otwierany w nowym oknie. 
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.