Dzisiaj jest: 27.10.2021, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Szkolenie zintegrowane terytorialsów z Sanoka [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Szkolenie zintegrowane terytorialsów z Sanoka [ZDJĘCIA]

Dzisiaj szkolenie zintegrowane rozpoczął 35. Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze szkolić się będą w rejonie odpowiedzialności batalionu. Wszystkie strzelania bojowe terytorialsi wykonają na strzelnicach wybudowanych w ramach programu „Strzelnica w powiecie” oraz na obiektach cywilnych. Zakończenie poligonu jest planowane na dzień obchodów Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnich dniach szkolenia odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności żołnierzy, podsumowujący etap szkolenia specjalisty.

Żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczęli poligonowe szkolenie zintegrowane, które podsumowuje etap szkolenia specjalisty. W czasie zajęć instruktorzy zadbają również o wyrównanie poziomu wyszkolenia żołnierzy, którzy byli zaangażowani w walkę z COVID-19. Poligon prowadzony będzie w stałym rejonie odpowiedzialności sanockiego batalionu, na terenie powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego oraz brzozowskiego. Strzelania bojowe żołnierze wykonają na strzelnicach w Tryńczy, Maleniskach i Łańcucie. Dla terytorialsów z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty jest to poligon szczególnie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy cały okres szkolenia, tj. 14 dni, będą ćwiczyć w pobliżu swoich domów. Zakończenie szkolenia zintegrowanego zaplanowano na 26 września.

 
Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Terytorialsi realizują je w ramach szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej doskonalą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelania o zróżnicowanym stopniu złożoności. Ponadto zastosowana po raz pierwszy forma szkolenia pododdziałów w stałych rejonach odpowiedzialności w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy i podwyższanie zdolności wsparcia lokalnej społeczności.
 
Źródło: Materiały nadesłane / Zdjęcia: WOT / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.