Dzisiaj jest: 27.10.2021, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Infolinia spisowa będzie działać dłużej

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Infolinia spisowa będzie działać dłużej

Od 13 do 30 września br. infolinia spisowa, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do dyspozycji każdego dnia – również w soboty i niedziele – w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut.

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy, a za odmowę uczestnictwa w tym badaniu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Spis Powszechny trwa tylko do 30 września 2021 r. – to ostatni dzień, kiedy można wypełnić formularz spisowy. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Jak dokonać spisu ? 

Spis przez telefon to tylko jedna z dostępnych opcji. Spisu można dokonać również za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie https://spis.gov.pl . Samospis przez Internet możliwy jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Punkty spisowe działają stacjonarnie również w urzędach gmin (w godzinach ich pracy) oraz mobilnie w wielu innych miejscach, o czym informują lokalne media.

Przypominamy! Punkt spisowy w Urzędzie Miejskim w Brzozowie czynny w godzinach pracy urzędu. 


Z osobami, które nie zdecydują się spisać samodzielnie, może kontaktować się – osobiście lub telefonicznie, rachmistrz spisowy.

Rachmistrzowie dzwonią z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Wszystkie dane uzyskiwane w badaniach statystycznych, w tym również w Spisie Powszechnym, są poufne i podlegają szczególnej ochronie.

Dzięki danym zebranym w spisie powszechnym możliwe będzie efektywne planowanie rozwoju Polski na poziomie centralnym i lokalnym.
Źródło: UM Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.