Dzisiaj jest: 27.10.2021, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Przekroczyli prędkość - stracili prawa jazdy

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Przekroczyli prędkość - stracili prawa jazdy
fot.: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy. Przypominamy, że nadmierna prędkość, to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, także ze skutkiem śmiertelnym.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze kontrolują m.in. prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Łamiący przepisy ruchu drogowego muszą mieć świadomość, że policjanci nie będą tolerancyjni dla osób stwarzających zagrożenie na drodze. W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 11 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich była kierująca citroenem, która w sobotę, w miejscowości Krościenko, prowadziła samochód z prędkością 120 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h, stracili prawa jazdy. Odzyskają je dopiero za trzy miesiące. Otrzymali oni także mandaty, a na ich konto dopisano punkty karne.


Apelujemy do wszystkich kierowców  o wyobraźnię i rozwagę na drogach. Uszanujmy bezpieczeństwo, życie i zdrowie swoje oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.