Dzisiaj jest: 26.10.2021, imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Policja, sanepid i straż pożarna kontrolują miejsca wypoczynku

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Policja, sanepid i straż pożarna kontrolują miejsca wypoczynku

Policjanci, strażacy i przedstawiciele sanepidu pojawili się na terenie obozów harcerskich zaraz po tym, jak przyjechały tam dzieci i młodzież. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa harcerzom, którzy rozpoczęli wypoczynek w powiecie bieszczadzkim. Wspólne działania będą prowadzone przez cały okres wakacji.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci, strażacy i przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych odwiedzili obóz harcerski.

W trakcie wizyt prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu. 


Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelują o zdrowy rozsądek na akwenach, a przede wszystkim o ostrożność podczas kąpieli. Mundurowi przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się szlakami.

Kontrole prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, związanego z epidemią koronawirusa.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.