Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Przestępcy poszukiwani w kilkudziesięciu krajach świata zatrzymani na podkarpackiej granicy

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Przestępcy poszukiwani w kilkudziesięciu krajach świata zatrzymani na podkarpackiej granicy

Na przejściach granicznych w Korczowej oraz w Budomierzu Straż Graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania oraz czerwonymi notami Interpolu. Po zakończeniu procedur ekstradycyjnych przestępcy trafią przed rumuński oraz francuski wymiar sprawiedliwości.

Pierwszego z mężczyzn zatrzymano 3 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej.  W trakcie kontroli 31-letniego Ukraińca wjeżdżającego do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalił, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu rumuńskiego wymiaru sprawiedliwości.  Jest podejrzany o nielegalne przekroczenie granicy, przemyt papierosów oraz udział z zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi mu nawet 15 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
 

 
Z kolei minionej nocy 6/7 kwietnia w Budomierzu, mundurowi z SG zatrzymali innego obywatela Ukrainy. 57-letni mężczyzna jest poszukiwany przez francuskie służby, które również wydały za nim ENA oraz czerwoną notę poszukiwawczą Interpolu. Cudzoziemiec jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przerzucającej nielegalnych migrantów z Francji do Wielkiej Brytanii i organizującej pobyt. Mężczyźnie grozi do 3 lata pozbawienia wolności.  Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.