Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Niewybuch znaleziony w lesie

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Niewybuch znaleziony w lesie

Pracownicy leśni, podczas prac zrywkowych, natknęli się na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Pocisk znajdował się w znacznej odległości od zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nie była konieczna ewakuacja. Na miejsce skierowano policjanta z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, który zrobił rozpoznanie i zabezpieczył znalezisko do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

W piątek po godz. 11, policjanci zostali powiadomieni przez leśniczego o znalezieniu niewybuchu w lesie w Ustjanowej. Pocisk znajdował się w miejscu, gdzie prowadzone był prace zrywkowe. Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej określił, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Miejsce znaleziska zostało oznaczone do czasu przyjazdu wojskowych saperów.


W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru, policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, i jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Manipulowanie przy znalezionych pociskach grozi detonacją. Policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski i do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.