Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Kaufland promuje asortyment od lokalnych producentów

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Kaufland promuje asortyment od lokalnych producentów

Badania potwierdzają, że Polacy coraz chętniej sięgają po regionalne produkty. Ponad 70 proc. respondentów deklaruje gotowość do zapłacenia wyższej kwoty za artykuły spożywcze pochodzące od lokalnych dostawców . W najnowszej kampanii „Produkty regionalne bliżej niż myślisz” Kaufland pokazuje konsumentom, że tego typu produkty są na wyciągnięcie ręki.

Kampania digitalowapoświęcona regionalnym produktom w sieci Kaufland obejmuje sześć spotów reklamowych emitowanych na platformach: YouTube, Facebook i Instagram. Filmy powstały we współpracy z agencją kreatywną SpinnOFFAgency oraz domem produkcyjnym Highnoon. Za zakup mediów odpowiadała firma The Media Insight z grupy GroupM. Kreacje zadebiutowały w social mediach 15 marca.

Popularność produktów regionalnych rośnie

W sklepach Kaufland obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami regionalnymi. Badania pokazują, że aktualna sytuacja epidemicznamiała istotny wpływ na kształtowanie tego trendu. Aż 25 proc. konsumentów deklaruje, że w efekcie pandemii zacznie częściej kupować produkty lokalne i krajowe. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów, nieustannie rozwijamynasz asortyment regionalny, który już teraz obejmuje ponad 4000 artykułów. Humorystyczne kreacje reklamowe ukazujące produkty w niespodziewanych miejscach pokazują konsumentom, że w istocie produkty lokalne są bliżej, niż im się wydaje – na wyciągnięcie ręki mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.


Wsparcie dla lokalnych dostawców

Celem kampanii jest promowanie artykułów spożywczych pochodzących od regionalnych dostawców, którzy od zawsze stoją u podstawy funkcjonowania sieci Kaufland w Polsce. Nie jest to pierwsza inicjatywa, którą Kaufland podjął na rzecz miejscowychprzedsiębiorców. Aby ułatwić im nawiązanie współpracy, w 2020 r.sieć uruchomiła specjalną platformę internetową „Regionalny Kaufland”, gdzie potencjalni dostawcy mogą w prosty sposób zgłaszać swoje produkty.Do jednej ze swoich kampanii sieć zaprosiła także regionalnych producentów, którzy dostarczają produkty do sklepów Kaufland.
Źródło: Informacja Prasowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.