Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Areszt dla 45-latka podejrzanego o kradzieże

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Areszt dla 45-latka podejrzanego o kradzieże

Policjanci zatrzymali 45-latka, który jest podejrzany o dokonanie serii kradzieży na terenie Krosna i Łężan. Mężczyzna kradł rowery, sprzęt elektroniczny, dokumenty, pieniądze, a także usiłował ukraść dwa samochody. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałkowe przedpołudnie, policjanci zostali zaalarmowani o serii kradzieży na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Żniwnej w Krośnie. Łupem przestępcy padły dwa rowery oraz sprzęt elektroniczny, pieniądze i dokumenty pozostawione we wnętrzu samochodów zaparkowanych na przydomowych podjazdach. Sprawca usiłował także ukraść toyotę i alfę romeo, jednak nie udało mu się sforsować ich zabezpieczeń.

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i szczegółowo sprawdzali okolicę w jego poszukiwaniu. Podczas przejazdu ulicą Potockiego w Łężanach uwagę patrolu dzielnicowych zwrócił mężczyzna, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Po kilkuset metrowym pieszym pościgu, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim skradzione dokumenty i karty bankomatowe. 


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego 7 zarzutów dot. m.in. kradzieży oraz usiłowań kradzieży z włamaniem. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów, część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.