Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Roztargniona podróżna z wystrzałowym towarem

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Roztargniona podróżna z wystrzałowym towarem

Broń myśliwską ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej. 36-letnia obywatelka Ukraina tłumaczyła się niewiedzą o pozostawionej przez męża strzelbie.

Zdarzenie miało miejsce 22 lutego na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli jednego z aut wjeżdżających do Polski, funkcjonariusz SG zauważył na tylnym siedzeniu strzelbę myśliwską.

Kierująca autem 36-letnia obywatelka Ukrainy nie posiadała zezwolenia wymaganego do przewozu broni przez granicę. W trakcie przesłuchania wyjaśniła, że strzelba jest własnością jej męża, a sama nie zwróciła na nią uwagi. 

Auto zostało poddane kontroli szczegółowej z udziałem psa służbowego straży granicznej. Podczas sprawdzeń nie ujawniono amunicji, ani innych zabronionych przedmiotów.


Z uwagi na brak dokumentów uprawniających do przewozu broni przez granicę obywatelka Ukrainy została zawrócona z powrotem na terytorium swojego kraju.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.