Dzisiaj jest: 17.4.2021, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Zamiast niepotrzebnych kolejek

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Zamiast niepotrzebnych kolejek

Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Rzeszowie uruchomi system kolejkowy, dzięki któremu na wizytę będzie można umawiać się przez internet, szybko i wygodnie. To ten właśnie wydział koncentruje na sobie uwagę mieszkańców powiatu, którzy – na przykład – starają się o pozwolenie na budowę.

Wachlarz zadań realizowanych przez Wydział Budownictwa i Architektury jest bardzo  szeroki. Są to m. in.: wydawanie pozwoleń na budowę/rozbiórkę, zezwolenia n realizację inwestycji drogowych, zgłoszenie robót budowlanych, zgłoszenie budowy sieci lub rozbiórki.
 
- Ze względu na wzrost liczby interesantów  Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wprowadza internetowy system rezerwacji wizyt w Wydziale, który będzie obowiązywać od 1 marca br. W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia bezpieczeństwa interesantów jak i pracowników urzędu, w Wydziale Budownictwa i Architektury obowiązywać będzie wyłącznie obsługa stron po uprzednim zarezerwowaniu terminu wizyty w systemie internetowej rezerwacji – mówi Andrzej Tur, dyrektor wydziału.
 
Formularz Systemu Kolejkowego aktywny jest od 22 lutego br. Rezerwacja możliwa jest po wejściu na adres mailowy: http://kolejka.powiat.rzeszow.pl
 
Będzie szybciej i sprawniej
 
Dzięki Systemowi Kolejkowemu interesanci będą obsługiwani teraz sprawniej i szybciej, ponieważ każdy będzie mógł umówić się na konkretny dzień i godzinę.
 
Tego rodzaju system Starostwo wdrożyło już wcześniej, np. w wydziale komunikacji. Pomysł okazał być „strzałem w dziesiątkę”. Do wdrożenia  takiego udogodnienia dla mieszkańców, z satysfakcją i zadowoleniem, podchodzi  także Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, bo – jak mówi: - Każde skuteczne rozwiązanie usprawniające działania służb powiatowych jest dla nas wyjątkowo ważne, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy Powiatu Rzeszowskiego obsługiwani byli tak, jak na to zasługują, czyli: sprawnie i profesjonalnie. Cieszy mnie zatem, że oferta naszego powiatu staje się coraz bardziej pożyteczna i przydatna dla naszych mieszkańców.

 
Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo
 
J. Jodłowski dodaje przy tym, że z powodu pandemii wprowadzono w Starostwie pewne obostrzenia dla dobra zarówno interesantów jak i pracowników urzędu. Starostwo wdrożyło standardowe środki bezpieczeństwa typu: wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekujące). Zamontowano  także przegrody oddzielające interesantów od pracowników, dzięki czemu petenci będą bardziej bezpieczni.
 
Starostwo podjęło też decyzję o tym, aby w wydziałach, w których nie ma potrzeby bezpośredniej obsługi klienta, praca była wykonywana zdalnie. W związku z tym zarządzono  m.in. dodatkowy zakup  komputerów do pracy zdalnej dla pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu rzeszowskiego
 
Dostępne są również pojemniki – wrzutnie na listy, które zlokalizowane są w wiatrołapie przy wejściu do budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie od strony Ogrodów bernardyńskich.

(pw)

Ilustracje / Zdjęcia:

1) Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski: - Każde skuteczne rozwiązanie usprawniające działania służb powiatowych jest dla nas wyjątkowo ważne.
2) Logo projektu.     
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.