Dzisiaj jest: 26.2.2021, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Zatrzymano poszukiwanego za napad z bronią w ręku

Dodano: 3 dni temu
Redakcja poleca!
Zatrzymano poszukiwanego za napad z bronią w ręku

Strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 35-letniego Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest w zainteresowaniu służb w związku napadem na jubilera w Niemczech. Zrabował przedmioty o wartości 28 tys. euro

35-letniego obywatela Ukrainy zatrzymano w sobotę (20.02), w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Cudzoziemiec podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.

W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że obcokrajowiec jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o napad z bronią w ręku. Wspólnie z innymi sprawcami napadł na sklep jubilerski. Wedle posiadanych informacji zrabował biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości 28 tys. euro.


Cudzoziemiec zastał zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. W trakcie zatrzymania nie sprawiał problemów i wykonywał polecenia mundurowych. Decyzją sądu został aresztowany na okres 60 dni. W tym czasie będzie prowadzone postępowanie ekstradycyjne do Niemiec.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.