Dzisiaj jest: 26.2.2021, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Kolejna inwestycja w poprawę stanu chodników [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 dni temu
Redakcja poleca!
Kolejna inwestycja w poprawę stanu chodników [ZDJĘCIA]

Na 22 bm. przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzozowie Dorota Kamińska zwołała sesję nadzwyczajną. Po przyjęciu porządku, radni najpierw wysłuchali przedstawionego przez przewodniczącą Rady i właściwych przewodniczących komisji sprawozdania z działalności RM i Komisji Rady za 2020 rok. Następnie podjęli 12 uchwał.

Na początek Wysoka Rada określiła warunki i tryb rozwoju sportu w Gminie Brzozów. Dalej zmieniła uchwałę Nr XII/76/2019 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów oraz dziennych opiekunów prowadzących działalność na własny rachunek.

Radni zadecydowali też o przeznaczeniu do sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Przysietnicy (działki nr: 6037, 7964 oraz 1/12 udziału w działce nr 8389) oraz w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w Brzozowie wraz z ustanowieniem służebności przechodu i przejazdu. O zakup tych działek wnioskowały osoby fizyczne. Na sesji przyjęto także uchwałę, dzięki której gmina Brzozów nabędzie działkę położoną w Humniskach, celem uregulowania spraw formalno – prawnych drogi gminnej nr 90. Radni zajęli się też wyznaczeniem obszaru aglomeracji Brzozów dla miejscowości Brzozów i Przysietnica oraz części miejscowości Humniska i Stara Wieś.

Wysoka Rada podjęła również jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego na remont chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej Domaradz – Brzozów – Sanok w miejscowości Stara Wieś w kwocie 67 500 zł. Burmistrz Szymon Stapiński dodał, że to zadanie realizowane będzie dzięki dużemu zaangażowaniu radnego ze Starej Wsi Bogdana Duplagi.


Pozostałe trzy uchwały dotyczyły zmian w tegorocznym budżecie: m.in.: przeprojektowania ulicy Krętej w Brzozowie i wymiany dachu na budynku OSP w Zmiennicy;  wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Brzozów oraz przyjęcia planów pracy RM oraz Komisji RM na 2021 rok.
Źródło: UM Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.