Dzisiaj jest: 26.2.2021, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Szkoły coraz piękniejsze [ZDJĘCIA]

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Szkoły coraz piękniejsze [ZDJĘCIA]

Uczniowie klas I–III wrócili w połowie stycznia br. do szkoły, po miesiącu nauki zdalnej i kilku tygodniach wypoczynku.

Podczas ich nieobecności w placówkach przeprowadzone zostały prace remontowe i modernizacyjne. Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz dbając o jakość i poziom nauczania, chciał, aby uczniowie wrócili do „bezpiecznych” szkół. Dlatego oszczędności uzyskane podczas przerw w nauce przeznaczył na dodatkowe remonty w szkołach.

Lepsze warunki w szkołach

Dzięki temu udało się przeprowadzić gruntowany remont dolnego korytarza przy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Humniskach. W kilku klasopracowniach położono nowe panele podłogowe i zamontowano lampy oświetleniowe. Podobne prace prowadzone były też w „dwójce” w Humniskach. Oprócz ułożenia płytek posadzkowych na górnym korytarzu, zamontowano tam nową balustradę schodową ze stali nierdzewnej. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 w Przysietnicy prowadzone były intensywne prace remontowe związane z odnowieniem elewacji (zniszczonej po gradobiciu) oraz placu przy szkole, zalanego w czasie powodzi. Na terenie placówki zmodernizowano również sieć internetową i wyremontowano samozamykacze przy drzwiach wahadłowych do szatni i na korytarz. Ponadto szkoła wzbogaciła się o nową kserokopiarkę. W Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie wymieniono kocioł CO, a w Szkole Podstawowej w Górkach grzejniki w dwóch klasopracowniach oraz zamontowano nowe lampy oświetleniowe na korytarzu i w jednej klasopracowni. Nowy wygląd zyskał również plac parkingowy przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie. Dzięki utwardzeniu nawierzchni placu rodzice przywożący dzieci mogą wygodnie zaparkować samochody.

Miły powrót do szkół

Dodatkowo w placówkach oświatowych w naszej gminie prowadzony był szereg drobniejszych prac takich, jak m.in. malowanie sal lekcyjnych, naprawy sprzętów i montaż lamp oświetleniowych. W Szkole Podstawowej w Starej Wsi odmalowane zostały cztery klasopracownie, gabinet higieny szkolnej i sanitariaty. Przeprowadzono też renowację drzwi w sanitariatach chłopców. Z kolei w Szkole Podstawowej w Zmiennicy położono nowe panele podłogowe w czterech klasopracowniach oraz wymieniono lampy oświetleniowe.

Koszt remontów we wszystkich placówkach oświatowych wyniósł prawie 140 tys. zł. Zaznaczyć należy, że to niejedyne środki, które przeznaczono na modernizację w tym roku szkolnym 2020/2021. W okresie wakacyjnym przeprowadzono szereg prac remontowych, na które brzozowski samorząd gminny przeznaczył ponad 200 tys. zł.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.