Dzisiaj jest: 25.2.2021, imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Małżeństwo z Krosna padło ofiarą oszustów

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Małżeństwo z Krosna padło ofiarą oszustów
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Oszuści wykorzystują coraz to nowe metody oraz korzystają z tych sprawdzonych i nadal wyłudzają pieniądze od starszych osób. W minionym tygodniu ofiarami oszustów padło małżeństwo z Krosna. Policjanci apelują o szczególną rozwagę i zdrowy rozsądek.

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż odbierają sygnały o przestępczej działalności oszustów wyłudzających od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. W dobie koronawirusa przestępcy podszywają się również pod personel służby zdrowia oraz pracowników socjalnych.

W minionym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o oszustwie metodą na „wnuczka”, którego ofiarą padło małżeństwo seniorów z Krosna. Przestępcy, poprzez umiejętne poprowadzenie rozmowy, przekonali małżonków o koniecznosci wpłaty pieniędzy na poczet zwolnienia ich wnuczki z aresztu. Nieświadomi podstępu seniorzy, przekazali oszustom swoje oszczędności.


Pamiętajmy, że przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osobom starszym, niebezpieczeństw grożących im ze strony oszustów. Ważne jest również, by z zagrożeń zdawali sobie sprawę także młodzi ludzie, którzy mając codzienny kontakt ze swoimi rodzicami lub dziadkami, uwrażliwiali ich na czyhające zagrożenia.

Oprócz dobrze znanych oszustw metodą „na policjanta” i „na wnuczka” przestępcy stosują również inne, przedstawiając się jako pracownicy socjalni lub personel medyczny świadczący pomoc seniorom w dobie pandemii koronawirusa.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.