Dzisiaj jest: 26.2.2021, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów

Krośnieńscy policjanci apelują do właścicieli nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz usuwanie zwisających sopli. Spadające złogi śniegu i lodu stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

W związku z utrzymującymi się opadami śniegu, na dachach domów, supermarketów oraz hal produkcyjnych zalega gruba warstwa białego puchu. Nieodśnieżone dachy budynków stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających wewnątrz obiektu, jak również w jego najbliższym otoczeniu.

Przypominamy, że za usuwanie śniegu z dachu budynku oraz zwisających sopli odpowiedzialny jest właściciel obiektu, jego zarządca bądź  administrator. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Administratorzy budynków powinni również pamiętać, aby usuwać zwisające sople, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.


Apelujemy o regularne kontrolowanie stanu technicznego budynków, przez osoby za nie odpowiedzialne.
 
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.