Dzisiaj jest: 26.2.2021, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Fundacja Śnieżki zachęca do pomocy w ramach 1%

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Fundacja Śnieżki zachęca do pomocy w ramach 1%

Fundacja Śnieżki przypomina, że przy okazji rozliczania podatku możnaprzekazać1% świadczenia na wsparcie jej działalności. Misja Fundacji koncentruje się na edukacji i ochronie zdrowia. Każdego roku środki wpłacane przez darczyńców przeznaczane są przede wszystkim na inicjatywy kierowane do dzieci i młodzieży z Dębicy i okolic.

Dzięki zeszłorocznej zbiórce pochodzącej z 1% organizacja otrzymała wsparcie w wysokości 558,5tys. zł. Było to prawie 150 tys.zł więcej niż w 2019 roku. Na rekordowo wysoką kwotę złożyło się wiele mniejszych wpłat od ludzi dobrej woli – ich liczba wzrasta od lat.

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazywane nam zaufanie. Między innymi dzięki wpłatom darczyńców jesteśmy w stanie kontynuować organizowanie projektów edukacyjnych i wspierać naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że również w tym i kolejnych latach dzięki cegiełkom z 1% pomnożymy dobro, które do tej pory stało się udziałem beneficjentów Fundacji– powiedziałaAnna Mikrut, prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”.

Fundacja dba przede wszystkim o rozwój wiedzy i umiejętności młodych ludzi. W ramach autorskiego projektu edukacyjnego„Mały Świat Dużego Pieniądza” zajmuje sięedukacją finansową.Uczy zarówno roztropnego zarządzania środkami, jak i empatycznego myślenia o innych. Wewszystkich edycjach programu wzięło udział już ponad 1000 uczniów ze szkół z Dębicy i powiatu dębickiego.


Wśród projektów realizowanych przez Fundację znajduje sięrównież program stypendialny „Grant na szansę”, kierowany do najbardziej uzdolnionych i mających wybitne osiągnięcia uczniów i studentów. W minionych latach na wsparcie finansowemogły liczyć oprócz tego szkoły, przedszkola, instytucje edukacyjne, kluby sportowe i instytucje kultury.Fundacja Śnieżki nie zapomina również o osobach potrzebujących – przewlekle chorych i niepełnosprawnych – współfinansując ich leczenie, kosztowne terapie i rehabilitację.

Fundację Śnieżki „Twoja Szansa” można wesprzeć wpłatą 1% na dwa sposoby: przekazać datek na działalność statutową Fundacji (wystarczy wpisać numer KRS 0000231088) lub przeznaczyć środki dla wybranego podopiecznego (wówczas poza numerem KRS należy zawrzeć w formularzu konkretneimię i nazwisko).
Źródło: Informacja Prasowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.