Dzisiaj jest: 25.2.2021, imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Dwoje pieszych zginęło na podkarpackich drogach

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Dwoje pieszych zginęło na podkarpackich drogach
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Wczoraj na drogach Podkarpacia doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych. W Dębicy śmierć poniosła 72-letnia kobieta, w Mielcu zginął 64-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny obu zdarzeń.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godz. 17 na drodze krajowej nr 94 w Dębicy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 41-letni kierujący seatem jadąc w kierunku Rzeszowa potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię. 72-letnia kobieta została przewieziona do szpitala, niestety mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarła.

Drugi z wypadków miał miejsce po godz. 20.30 w Mielcu. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 26-latek kierujący fiatem potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. 64-letni pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Na miejscu obu wypadków pracowali policyjni eksperci. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn tych zdarzeń.


Opady śniegu i deszczu, szybko zapadający zmierzch, to wszystko powoduje pogorszenie warunków drogowych. Jezdnia staje się śliska, a widoczność zmniejsza się. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pieszym przypominamy o elementach odblaskowych! Każdy pieszy wyposażony w jakiekolwiek elementy odblaskowe jest zdecydowanie lepiej widoczny, a przez to bezpieczniejszy.
Źródło: KWP
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.