Dzisiaj jest: 16.1.2021, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Tylko w weekend 7 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

Dodano: 5 dni temu
Redakcja poleca!
Tylko w weekend 7 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, wciąż nie brakuje kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci w miniony weekend zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie kontrolują prędkość jazdy kierowców oraz ujawniają wykroczenia będące najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

W miniony weekend policjanci z ustrzyckiej drogówki zatrzymali 7 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierowca vw passata, którego policyjny radar namierzył w Czarnej, gdzie swoim autem pędził z prędkością 124 km/ h. Tych 7 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.  


Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu, będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.