Dzisiaj jest: 16.1.2021, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Kierowco, zwolnij!

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Kierowco, zwolnij!

Kierowco, zachowaj rozwagę na drodze! Zimno, mokro i ślisko – to wszystko wpływa negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych.

Na drogach powiatu bieszczadzkiego jest ślisko. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie. Wczoraj, doszło do kolizji drogowej w miejscowości Liskowate. Kierująca audi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wpadła w poślizg, następnie auto wpadło do przydrożnego rowu. 

Pamiętajmy, że przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

 
Pieszym również przypominamy, aby nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.
 
Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich bliskich w elementy odblaskowe.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.