Dzisiaj jest: 28.11.2020, imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Ponad 3 promile alkoholu u kierującego bmw

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Ponad 3 promile alkoholu u kierującego bmw
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Dzięki zgłoszeniu dwóch podróżujących krajową „dziewiątką” świadków, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który jechał całą szerokością jezdni. Obydwaj mężczyźni widząc niepokojące zachowanie kierowcy, zadzwonili na numer alarmowy, informując o swoich podejrzeniach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godz.15 dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał dwa zgłoszenia od kierowców podróżujących drogą krajową nr 9 w kierunku Cmolasu. Zgłoszenia dotyczyły kierującego bmw, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Według relacji zgłaszających, którzy jechali za bmw, kierowca jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Dzięki przekazywanym informacjom, policjanci szybko dotarli do mężczyzny, który zatrzymał się aby zrobić zakupy w jednym ze sklepów na terenie Cmolasu.

Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Jak się okazało podejrzenia zgłaszających okazały się uzasadnione. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.


Mieszkaniec gminy Majdan Królewski został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego, jego sprawą zajmie się sąd.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Obywatelskie zgłoszenia zapobiegają niejednokrotnie zagrożeniom jakie niosą nietrzeźwi kierowcy na drogach.
Źródło: KPP Kolbuszowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.