Dzisiaj jest: 28.11.2020, imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących

Temperatury na zewnątrz są coraz niższe, a takie warunki są szczególnie trudne dla osób bezdomnych. Dzielnicowi sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać takie osoby. Jeżeli widzicie Państwo osobę, która ze względu na swój stan nie powinna pozostawać na zewnątrz – zawiadomcie o tym Policję.

Policjanci kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe oraz inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. Informują o adresach noclegowni. Głównym celem działań jest troska o los osób bez dachu nad głową, a także namawianie ich do skorzystania z oferowanej pomocy przez różne ośrodki. 

Okres jesienno-zimowy jest czasem, kiedy nie tylko ludzie bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie.

Przypominamy, że na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy informacje o pomocy dla osób bezdomnych. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987 można uzyskać informacje o wolnych miejscach noclegowych w placówkach dla osób bezdomnych. Strona internetowa z infromacjami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego - odnośnik otwierany w nowym oknie. 


Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że telefon pod numer 112 może uratować życie.  
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.