Dzisiaj jest: 28.11.2020, imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Policjanci z Sanoka na ulicy Królowej Bony zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierujących. 18-latka i 21-latek z powiatu sanockiego jechali z prędkością 130 km/h. Okazało się, że kobieta uprawnienia do kierowania miała od kilku miesięcy. W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

W niedzielę  po godzinie 19,  na ulicy Królowej Bony w Sanoku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który jechał pojazdem marki Audi z prędkością 130 km/h, a tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Kilka minut później po tej samej ulicy, z taką samą prędkością, również audi poruszała się 18-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Okazało się, że kobieta uprawnienia do kierowania miała od kilku miesięcy.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcy powiatu sanockiego musieli się pożegnać ze swoim prawem jazdy na okres 3 miesięcy. Przypominamy, ze przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu. Ryzykujemy również utratą prawa jazdy, wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.