Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Trzymał w garażu nielegalne papierosy i tytoń

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Trzymał w garażu nielegalne papierosy i tytoń

W Mielcu funkcjonariusze SG z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali mężczyznę, w którego garażu znaleźli nielegalne papierosy i tytoń o wartości ponad 36 tys. złotych. 56-latek może trafić do więzienia na 3 lata.

W środę (09.09) w Mielcu podczas prowadzonych działań strażnicy graniczni w jednym z garaży przy ulicy Jagielończyka zabezpieczyli 1720 paczek papierosów i 16 kilogramów krajanki tytoniowej. Na miejscu pod zarzutem popełnienia przestępstwa skarbowego zatrzymany został 56-letni mieszkaniec miasta. Mundurowi w domu i w drugim garażu mężczyzny ujawnili dodatkowo 88 paczek papierosów bez znaków akcyzy.


Wartość całego znalezionego towaru została oszacowana na 36 tys. złotych. Sprawę skierowano do Prokuratury Rejonowej w Mielcu. Zatrzymanemu grozi grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie o wartości  20 tys. złotych.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.