Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

18-letni złodziej w rękach policjantów

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
18-letni złodziej w rękach policjantów

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży mieszkaniowych. 18-letni krośnianin podejrzewany jest o kilkanaście przestępstw, do których dochodziło na terenie Krosna i sąsiednich miejscowości.

Od kilu tygodni funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy pracowali nad sprawą serii kradzieży mieszkaniowych. Przestępca działał na terenie Krosna oraz sąsiednich miejscowości m.in. Korczyny, Krościenka Wyżnego, Głowienki i Łężan. Sposób działania sprawcy wskazywał, że za serią kradzieży może stać ta sama osoba. Przestępca do wnętrza budynków dostawał się najczęściej wykorzystując uchylone okna lub nieodpowiednio zabezpieczone drzwi. Łupem złodzieja padała biżuteria oraz znaleziona w mieszkaniu gotówka.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że osobą mogąca mieć związek z kradzieżami może być 18-letni krośnianin. Młody mężczyzna został zatrzymany. W toku wykonanych czynności przyznał się do popełnienia kradzieży oraz innych przestępstw na terenie miasta i powiatu.
 

Pieniądze pozyskiwane z przestępczego procederu wydawał na sprzęt elektroniczny, ubrania i wyjazdy.

Młody krośnianin usłyszał już część zarzutów, jednak ich katalog prawdopodobnie zostanie rozszerzony. Śledczy kompletują materiał dowodowy, gdyż 18-latek podejrzewany jest również o dokonanie serii kradzieży w innych miejscowościach regionu.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.