Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Próbowali nielegalnie dostać się do UE

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Próbowali nielegalnie dostać się do UE

W Bieszczadach Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Turcji, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

We wtorek (01.09) podczas patrolu w miejscowości  Bandrów (pow. bieszczadzki) strażnicy graniczni z Krościenka zauważyli dwie osoby, które z plecakami poruszały się od granicy w głąb terytorium RP.

Mężczyźni (29 i 31 lat) posiadali tureckie paszporty. Podejrzenie nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły ślady odnalezione na granicy. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Wyjaśnili, że planowali dostać się do Niemiec i podjąć tam pracę.

Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.


W 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 84 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Byli to głównie obywatele Turcji i Afganistanu.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.