Dzisiaj jest: 26.9.2020, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Plantacja konopi indyjskich nad Sanem w gminie Laszki [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Plantacja konopi indyjskich nad Sanem w gminie Laszki [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze SG z Korczowej w ramach wspólnych działań prowadzonych z policjantami z Radymna i Jarosławia zlikwidowali plantację konopi uprawianych nad Sanem w powiecie jarosławskim. Do sprawy zatrzymano pięciu młodych mężczyzn, mieszkańców Radymna i Rzeszowa.

Zaczęło się od tego, że funkcjonariusze SG z Korczowej ustalili, iż nad brzegiem rzeki San,  na wysokości miejscowości Wysock (gmina Laszki, powiat jarosławski) znajduje się nielegalna plantacja konopi. Mundurowi, w gąszczu krzewów nad rzeką odkryli 65 sztuk sadzonek konopi indyjskich. Sadzonki były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały blisko dwa metry wysokości. We wszczętej sprawie użyto testera NARK2 który wykazał, że ujawnione rośliny mogły służyć do produkcji marihuany.

11 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Radymna przeprowadzili wspólne działania w wyniku których zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat, mieszkańców Radymna i Rzeszowa. Aktualnie, sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.


Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Policji w Radymnie.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.