Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazało się dwóch mężczyzn, którzy w sobotę w Ustrzykach Dolnych, zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grożą mu poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W sobotę dyżurny ustrzyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszających, którzy przekazali im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że zgłaszający zwrócili uwagę na przejeżdżającego volkswagena golfa, ponieważ sposób jazdy oraz zachowanie jego kierowcy wskazywało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Kierujący w pewnym momencie zjechał swoim pojazdem na stację paliw i wtedy został ujęty przez mieszkańców powiatu bieszczadzkiego i leskiego, którzy natychmiast zabrali kierowcy kluczyki wyciągając je ze stacyjki. O zdarzeniu telefonicznie powiadomili policję. 

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący golfem to 33-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca, już wcześniej stracił prawo jazdy i posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Golfem nie podróżował sam. Pasażer również znajdował się pod działaniem alkoholu i nie był w stanie sam opuścić pojazdu. 


Wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.