Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zatrzymano podejrzanego o rozbój

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!
Zatrzymano podejrzanego o rozbój

Policjanci z Głogowa Małopolskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Zaatakował on przechodnia, pobił go i okradł. Pokrzywdzony stracił słuchawki bluetooth, portfel z pieniędzmi, pierścionek oraz alkohol. Policjanci zatrzymali podejrzanego 42-latka bezpośrednio po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

W połowie lipca policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim zostali zawiadomieni o rozboju, do którego doszło na ulicy Sosnowej. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzony został pobity i okradziony przez trzech mężczyzn. Tuż po zdarzeniu, interweniujący funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn mogących mieć związek z napadem.

Podczas wyjaśniania sprawy i na podstawie zebranych informacji okazało się, że za napad odpowiedzialny może być tylko jeden z mężczyzn, 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Pozostała dwójka nie brała udziału w rozboju. Policjanci ustalili, że idący ulicą  pokrzywdzony został zaatakowany przez 42-latka. Napastnik uderzył go w twarz, przewrócił i kopał. Po doprowadzeniu do bezbronności ukradł mu słuchawki bluetooth, portfel z pieniędzmi, pierścionek oraz 2 butelki piwa. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 1 tys. złotych. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważniejszych obrażeń.


Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 42-latkowi zarzut rozboju, a akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Zdecydował również o objęciu podejrzanego dozorem policji.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.