Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Mercedes i silnik zaburtowy łodzi zatrzymane na granicy państwa

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Mercedes i silnik zaburtowy łodzi zatrzymane na granicy państwa

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu jednego dnia zatrzymali pojazd oraz silnik zaburtowy o łącznej wartości 120 tys. złotych.

W środę (15.07) na terenie przejścia granicznego w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali samochód marki Mercedes. Po dokładnej weryfikacji okazało się, że skrzynia biegów w pojeździe kierowanym przez  39-letniego obywatela Ukrainy figuruje jako utracona. Szacunkowa wartość zabezpieczonego samochodu to około  45 tys. złotych.

Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano funkcjonariuszom KP Radymno.

Kilka godzin później 33-letni obywatel UA, próbował wywieźć przez przejście graniczne w Medyce silnik zaburtowy marki Honda.


Funkcjonariusze ujawnili, że oznaczenia identyfikacyjne silnika zostały mechanicznie usunięte. Przy współpracy z niemiecką policją oraz po dokonaniu dodatkowych sprawdzeń ustalono, że został on skradziony na terytorium Szwecji. W związku z powyższym motor zaburtowy o szacunkowej wartości  75 tys. złotych zatrzymano.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.