Dzisiaj jest: 24.9.2020, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Czworonogi też mają swoje święto! [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Czworonogi też mają swoje święto! [ZDJĘCIA]

1 lipca to Międzynarodowy Dzień Psa. W Straży Granicznej na Podkarpaciu służy 56 czworonogów. To niezawodni specjaliści od tropienia, wykrywania przemytu i zapewniania bezpieczeństwa.

Bajer, Chips, Elza tak między innymi wabią się czworonożni kompani wspierający pracę podkarpackich strażników granicznych. Wśród 56 psów najwięcej jest owczarków niemieckich i belgijskich, ale są również labradory, teriery i płochacz niemiecki. Służą na przejściach granicznych oraz ochraniają tzw. granicę zieloną.

Są to psy tropiące, psy patrolowo-obronne i psy specjalne do wyszukiwania narkotyków, wyrobów tytoniowych oraz materiałów wybuchowych i broni.


Przewodnik i pies to zawsze doskonały tandem. Doskonale się znają i zawsze gotowi są do działań na granicy. Nierzadko wzbierają również inne służby i instytucje, pomagają w poszukiwaniach zaginionych osób. Biorą również udział w przeszukaniach w celu ujawniana przedmiotów zabronionych.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.