Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Zwolnienie z opłacania składek – wnioski i dokumenty rozliczeniowe tylko do 30 czerwca

Dodano: 3 dni temu
Redakcja poleca!
Zwolnienie z opłacania składek  – wnioski i dokumenty rozliczeniowe tylko do 30 czerwca

Dzisiaj (30 czerwca) upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jednym z warunków uzyskania zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek jest przesłanie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych należnych za marzec, kwiecień i maj 2020 r. Dokumenty te należy złożyć do ZUS również nie później niż do 30 czerwca 2020 r. (chyba że płatnik składek zwolniony jest z obowiązku ich składania).

Do 29 czerwca Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu taką formą pomocy objęły już ponad 77,6 tys. przedsiębiorców na kwotę ponad 502 mln zł.

Oddział ZUS w Jaśle: 22474 – na łączną kwotę 141 875 900 zł, Oddział w Rzeszowie – 55214 – na kwotę 361 033 000.


Kolejne wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się z przedsiębiorcą e-mailem lub telefonicznie. Informację o rozstrzygnięciu prześlemy pocztą lub dostaniesz ją na PUE ZUS.Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta.

Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl

 
Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w woj. podkarpackim
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.