Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Żołnierze Podkarpackiej Brygady OT ciągle w akcji przeciwpowodziowej [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 dni temu
Redakcja poleca!
Żołnierze Podkarpackiej Brygady OT ciągle w akcji przeciwpowodziowej [ZDJĘCIA]

W poniedziałek terytorialsi działali na terenie powiatów rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego. W sumie zaangażowanych na Podkarpaciu było 312 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT. Do dyspozycji żołnierzy było 18 samochodów ciężarowych, maszt oświetleniowy oraz piły spalinowe.

Największa grupa zadaniowa w ilości 84 żołnierzy z sanockiego i dębickiego batalionu WOT pomagała powodzianom w usuwaniu skutków powodzi w powiecie jasielskim w miejscowości Tryńcza.

Rzeszowski batalion WOT delegował żołnierzy do oczyszczania przepustów, udrażniania rzek i dróg w miejscowościach Albigowa i Tarnawka. Terytorialsi z Jarosławia działali w gminie Bircza i Kańczuga. Główny wysiłek skupiono na umacnianiu wałów na rzece Stupnica oraz Mleczka. Dodatkowo żołnierze zajmowali się porządkowaniem gospodarstw domowych w Jaworniku Polskim i Hadlach Kańczuckich.

Żołnierze pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3. Podkarpackiej Brygady OT od godzin porannych wykonywali wiele zadań związanych ze zwalczaniem skutków żywiołuna rzecz podtopionych gospodarstw rolnych. Terytorialsi pomagali strażakom w miejscowościach Przeworsk, Markowa, Zabratówka, Siedleczka, oraz Handzlówka.

Terytorialsi z Podkarpacia nie składają broni. Jutro od rana będą wspierać lokalne społeczeństwo oraz druhów w miejscowościach Bircza, Kańczuga, Jasło, Jawornik Polski, Tarnawka, Siedleczka i Albigowa. Na jutro do działania zaplanowano ponad 220 żołnierzy.


Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatóworaz naszej małej podkarpackiej stolicy.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Komunikat z 20.00
Źródło: Materiały nadesłane / Zdjęcia: 3.PBOT / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.