Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Przewoził worki z nielegalną krajanką oraz spirytus

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Przewoził worki z nielegalną krajanką oraz spirytus

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przemyskiej komendy, podczas kontroli drogowej ujawnili ponad 73 kg krajanki tytoniowej oraz 450 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jej posiadacz naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 88 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za przestępstwo skarbowe odpowie przed sądem.

W sobotę, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Z uwagi na silny zapach tytoniu w kabinie kierowcy, stróże prawa postanowili dokładnie sprawdzić samochód. Jak się okazało, przeczucie ich nie myliło, gdyż w bagażniku osobówki znaleźli 5 worków, w których było ponad 73 kg krajanki tytoniowej oraz 20 kartonowych pudełek, w których było 450 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kierujący, 40-letni mieszkaniec Przemyśla, został zatrzymany, a przewożona przez niego kontrabanda skonfiskowana. Śledczy wstępnie ustalili, że jej wartość to ponad 88 tysięcy złotych. Grozi mu grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny 3,5 tys. złotych na poczet przyszłej kary.

Źródło: KMP Przemyśl
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.