Dzisiaj jest: 24.9.2020, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Funkcjonariusz SG uratował ludzkie życie!

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!
Funkcjonariusz SG uratował ludzkie życie!

Strażnik graniczny z placówki w Wetlinie stoczył bój o życie 60-letniego mieszkańca Podkarpacia. Będąc w służbie udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Liczyła się każda minuta - serce mężczyzny przestawało bić.

Starszy sierżant Paweł Majka – funkcjonariusz z 6-letnim stażem, na co dzień służy w Placówce SG w Wetlinie. Jest przewodnikiem Dastona, psa służbowego rasy owczarek niemiecki.

Wczoraj (4 czerwca) w trakcie patrolu zauważył przy drodze w miejscowości Kalnica (gmina Cisna) leżącego mężczyznę. W pobliżu była zrozpaczona żona oraz kilka przygodnych osób.

Funkcjonariusz przeszkolony z kwalifikowanej pierwszej pomocy wiedział, że musi natychmiast podjąć działanie. Bez wahania rozpoczął akcję ratunkową podejmując masaż serca, które przestawało bić. Mundurowy zaangażował do pomocy będącego w pobliżu turystę.


Po kilku minutach na miejsce przybyli zaalarmowani ratownicy z bieszczadzkiej grupy GOPR posiadający ręczny defibrylator AED, niezastąpiony w sytuacji zatrzymania krążenia.

60-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości kilkukrotnie tracił i odzyskiwał świadomość. W wyniku wspólnie podjętych działań przywrócono funkcje życiowe i mężczyzna odzyskał przytomność. Na miejsce przybyła karetka, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

Pawle, gratulujemy Ci zimnej krwi i bohaterskiej postawy! Uratowałeś ludzkie życie!
Źródło: BiOSG
Komentarze
  • SG zawsze w gotowości.
    Składam gratulacje dla Pawła z Placówki SG w Wetlinie. Jestem przewodnikiem beskidzkim z długim stażem. Będę przedstawiał turystom wspaniałą postawę funkcjonariusza. Serdecznie pozdrawiam.
    Wyborca / 2020-06-23 21:05 16 [+] 37 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.