Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

„Koloratorium” – młodzi odkrywcy z Podkarpacia nagrodzeni w konkursie indywidualnym

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
„Koloratorium” – młodzi odkrywcy z Podkarpacia nagrodzeni w konkursie indywidualnym

Dzień Dziecka to dla najmłodszych zawsze specjalny czas, a dzięki programowi społecznemu „Koloratorium” tegoroczna odsłona tego święta była wyjątkowa i długo wyczekiwana.1 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników konkurs indywidualnego „Koloratorium”, w którym uczestnicy przygotowali łącznie aż 3183 prac literackich i plastycznych. Autorzy najlepszych z nich, w tym uczniowie ze szkół z Podkarpacia,otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez FFiL Śnieżka SA.

Z „Koloratorium” nie ma miejsca na nudę. Dzięki przygotowanej przez FFiL Śnieżka SA akcji społecznej, nawet przebywając w domach, najmłodsi mogli rozwijać swoje naukowe pasje, rywalizując jednocześnie o nagrody. W konkursie indywidualnym w ramach bieżącej edycji programu uczniowie ruszyli śladami tajemnic, rozwiązując przy tym chemiczne zagadki. Aby zawalczyć o zwycięstwo oraz dodatkowe punkty dla swojej placówki w rankingu szkół, musieli przygotować pracę plastyczną lub literacką.

Na tych uczestników zabawy, którzy lepiej radzą sobie z kolorami czekało stworzenie portretu pamięciowego tajemniczego stworka (np. w formie rysunku, rzeźby czy szkicu), który powstał w wyniku laboratoryjnego wypadku, a także nadanie mu imienia nawiązującego do chemii. W ramach drugiego wyzwania uczniowie przygotowywali zaś prace literackie pod tytułem: „Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia”, wraz z wyjaśnieniem jaki eksperyment wywołał niezwykłą sytuację. Najmłodsi mogli się więc poczuć niczym prawdziwi detektywi, a efektem ich działań jest łącznie aż 3183 zgłoszeń, w tym 1818 prac plastycznych i 1365 prac literackich.

Jury stanęło więc przed nie lada wyzwaniem – uczniowie z zaangażowaniem podeszli do konkursu, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i pokazując, że doskonale czują się w bogatym świecie chemii. Oceniana była głównie kreatywność i spójność prac z tematem, a także umiejętne wykorzystanie wiedzy chemicznej. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, a jurorzy po długich obradach w każdym z konkursów wybrali 5 laureatów, którzy otrzymają tablety Apple iPad 32GB Wi-Fi:

W konkursie plastycznym:

Miłosz Borkowicz - Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce
Milena Górka - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej
Aleksandra Michnik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Pustkowie-Osiedlu
Tomasz Skiba - Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
Karolina Wiśniewska - Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie
 
W konkursie literackim:

Nikola Dudek - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej
Anita Kata - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Cholewianej Górze
Zuzanna Miechowicz - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu
Szymon Mync - Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie
Szymon Strzałka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy

 
Jury przyznało również 20 dodatkowych wyróżnień – po 10 w każdym z konkursów. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają zestawy gadżetów od Śnieżki. Pełna lista wszystkich laureatówznajduje się na stronie: https://koloratorium.pl/news/view/13

Już za kilka miesięcy, po letniej przerwie czekają nas kolejne pozytywne emocje związane z programem „Koloratorium”. W związku z zawieszeniem zajęć i zamknięciem placówek szkolnych, zmieniony został pierwotny harmonogram programu. Konkurs dla szkół, w którym uczestniczą 164 publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z całej Polski ruszyponownie 1 września. Zwycięskie placówki, które zdobędą nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne i inne ufundowane przez FFiL Śnieżka SA nagrodyo łącznej wartości 250 000 zł, poznamy natomiast 13 listopada 2020 roku.

Zapraszamy do śledzenia działań programu na stronie: koloratorium.pl oraz do odwiedzania fanpage akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/KoloratoriumSniezki/ gdzie aż do wznowienia konkursu we wrześniu czekać będzie cała masa niespodzianek i inspirujących treści!
 
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.