Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Terytorialsi z Podkarpacia wspierają ósmoklasistów i maturzystów [ZDJĘCIA]

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!
Terytorialsi z Podkarpacia wspierają ósmoklasistów i maturzystów [ZDJĘCIA]

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od piątku do niedzieli włącznie dostarczają płyn dezynfekujący do 179 podmiotów administracji publicznej z terenu województwa podkarpackiego.W dystrybucję zostało zaangażowanych 20 żołnierzy ochotników oraz 9 pojazdów z pododdziałów brygady rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Ponad 25 tys. litrów płynów dezynfekujących żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają do 179 jednostek samorządowych na terenie całego Podkarpacia. Dystrybucję w zakresie załadunku, transportu i rozładowania płynów, terytorialsi prowadzą od piątku. Zakończenie operacji zaplanowano na niedzielę. Zaangażowanych zostało 20 żołnierzy ochotników oraz 9 pojazdów wojskowych. Płyn dezynfekujący pobrano z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej, a następnie przewożono pod wskazane adresy przez wojewodę podkarpackiego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zadanie wsparcia działań administracji publicznej wykonała na wniosek wojewody podkarpackiego Pani Ewy Leniart. W dystrybucja materiałów zaangażowani zostali terytorialsi z batalionów lekkiej piechoty wchodzących w skład 3.PBOT z terenu Rzeszowa, Niska, Dębicy, Jarosławia i Sanoka. Zasilenie podmiotów administracji publicznej w płyny dezynfekujące, to efekt decyzji rządu o możliwości wznowienia nauczania w klasach 1 - 3 i udzielenia pomocy w przeprowadzeniu egzaminów ósmoklasisty, maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

– Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy, placówki medyczne, OPS i DPS oczekują naszego wsparcia. Terytorialsi w tym trudnym czasie wspomagają żołnierzy AK, podziemia niepodległościowego oraz osoby starsze. Wsparcia w zakresie dystrybucji żywności i płynów dezynfekujących udzielamy również dla Gminnych, i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Caritas czy PCK. Do tej pory dla potrzebujących osób i wsparcia samorządów, żołnierze z banków żywności i magazynów centralnych dostarczyli ponad 350 ton produktów – mówił płk Dariusz Słota - dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
 

 
Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko250żołnierzy z podkarpackiej brygady. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.
Źródło: Materiały nadesłane / Zdjęcia: Paulina Lęcznar / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.