Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Martwy bocian czarny w Trześni

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Martwy bocian czarny w Trześni

Kolbuszowscy policjanci wraz z lekarzami weterynarii wyjaśniali okoliczności śmierci niezwykle rzadkiego gatunku ptaka, znalezionego w Trześni. Martwy okaz bociana czarnego zauważyli w trakcie patrolu leśnicy. Podejrzewając, że ptak mógł zostać skłusowany, powiadomili Policję. Przeprowadzone czynności wykluczyły, aby ptak padł ofiarą kłusowników.

Wczoraj przed południem, dyżurny Policji z Kolbuszowej został powiadomiony o znalezieniu martwego bociana czarnego. Ptaka zauważyli leśnicy patrolujący las w Trześni, w gminie Niwiska. Podejrzewając, że mógł on paść ofiarą kłusowników, powiadomili o tym miejscową Policję. Martwy bocian czarny leżał  w niedalekiej odległości od drzewa, na którym znajdowało się gniazdo. Był poraniony. Policjanci poprosili o pomoc lekarzy weterynarii, którzy po wstępnych oględzinach zabrali ptaka do lecznicy. Po dokładnym zbadaniu bociana ustalili, że jest to samica bociana. Wykluczyli, aby do śmierci ptaka przyczyniły się inne osoby.


Bocian czarny jest bardzo rzadkim okazem. W Polsce ten ptak objęty jest ścisłą ochroną gatunkową.  
Źródło: KPP Kolbuszowa
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.