Dzisiaj jest: 3.6.2020, imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Akcja zbiórki krwi w ramach operacji „odporna wiosna”

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Akcja zbiórki krwi w ramach operacji „odporna wiosna”

W ramach operacji „odporna wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy potrzebującym, żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w najbliższą sobotę będą oddawać krew. Terytorialsi z Podkarpacia już po raz kolejny udowadniają, że pomoc mają we krwi.

W obecnej sytuacji epidemicznej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (RCKiK) boryka się ze zmniejszoną liczbą krwiodawców. Rezerwy w bankach krwi zmalały do minimum. Ratując trudną sytuację 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej przy współpracy z dyrekcją RCKiKzaplanowała zbiórkę krwi wśródterytorialsów z Podkarpacia. Donacja krwi odbędzie się w krwiobusie na terenie Dowództwa Brygady OT przy ul. Lwowskiej 4 w Rzeszowie,28 marca w godz. 9.00-12.00.
 
- W obecnej sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 dużo mniej dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa.Odwołanorównież zbiórki krwi w zakładach, szkołach oraz inne zorganizowane akcje, co negatywnie wpływa na ilość oddawanej do banku krwi.Potrzebna jest krew wszystkich grup, lecz szczególnie ważni są uniwersalni dawcy z grupą „0”. Tacy żołnierze w Podkarpackiej Brygadzie poszukiwani są najbardziej.Wiemy, że walka z koronawirusem ciągle trwa i uważam, żew tym okresie taka akcja jest naszym obowiązkiem i zmaterializowaniem naszego motta, gotowości do służby  naszej podkarpackiej społeczności podkreśla płk Dariusz Słota – dowódca podkarpackich terytorialsów.

Akcje honorowego krwiodawstwa realizowane sąrównież w terenowych stacjach krwiodawstwa.

W ten sposób zminimalizuje sięprzemieszczanie osób po Podkarpaciu. Dla Wojsk Obrony Terytorialnej jest to bardzo ważny projekt. Wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównym celem zbiórki krwi jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości żołnierzy gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

Ze względu na bezpieczeństwo biorców, krew oddają żołnierze, którzy jeszcze nie zostali skierowani dozadań związanych z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się COVID – 19 oraz w tych prowadzonych w ramach operacji „odporna wiosna”.


Dzisiaj każda pomoc jest na wagę złota, dlatego Narodowe Centrum Krwi kieruje swój apel nie tylko do żołnierzy.

Jeśli jesteś:

- Honorowym Dawcą;
lub
- jesteś zdrowy, chcesz oddać krew i co najważniejsze:
- nie podróżowałeś w ostatnim czasie do innych krajów;
- nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub  kimś objętym kwarantanną;

Zgłoś się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce!

Twoja krew może uratować życie!
#Zawsze gotowi, Zawsze blisko
Źródło: Materiały nadesłane / Zdjęcia: DWOT / Tekst: kpt. Witold SURA - Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.