Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania chwilę po zdarzeniu

Dodano: 3 dni temu
Redakcja poleca!
Policjanci zatrzymali sprawcę włamania chwilę po zdarzeniu

Jarosławscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej włamał się do sklepu z artykułami ogrodniczymi. Łupem sprawcy padły dwie piły motorowe o wartości blisko 4 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Kilka dni temu, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy jarosławskiej drogówki oraz mundurowych z wydziału patrolowo-interwencyjnego, zatrzymano sprawcę włamania do sklepu z artykułami ogrodniczymi na terenie Jarosławia.  O tym zdarzeniu oficera dyżurnego powiadomił świadek, który zauważył uciekającego mężczyznę, który trzymał  w ręku piłę. Zgłaszający podał numery rejestracyjne pojazdu do którego wsiadł mężczyzna.

Policjanci po otrzymaniu informacji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Rover. Jak wynikało z wcześniejszych ustaleń, pojazdem tym mogła poruszać się osoba mająca związek z włamaniem.


W kontrolowanym pojeździe policjanci ujawnili piłę motorową pochodzącą ze sklepu ogrodniczego. 28-letni mieszkaniec Jarosławia, został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci w pobliżu sklepu odnaleźli drugą ze skradzionych pił, która została przekazana właścicielowi. Łączna wartość poniesionych start została oszacowana na kwotę blisko 4 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
 
Źródło: KPP Jarosław
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.