Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Przekroczył prędkość o 63 km/h. Stracił prawo jazdy

Dodano: 3 dni temu
Redakcja poleca!
Przekroczył prędkość o 63 km/h. Stracił prawo jazdy
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał 113 km/h.

Wczoraj, policjanci z przeworskiej drogówki, na terenie gminy Sieniawa, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Około godz. 11, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał z prędkością 113 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 28-letni mieszkaniec powiatu Lubaczowskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.


Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
Źródło: KPP Przeworsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.