Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Uczciwy znalazca pieniędzy

Dodano: 5 dni temu
Redakcja poleca!
Uczciwy znalazca pieniędzy

Wielką uczciwością wykazał się mieszkaniec gminy Tryńcza, który przyniósł policjantom pieniądze znalezione podczas spaceru w kompleksie leśnym w Białobrzeszkach. Kwota kilku tysięcy złotych została zwrócona właścicielowi.

W piątek około godz. 19, do Komisariatu Policji w Sieniawie zgasił się 30-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, który podczas spaceru w kompleksie leśnym w Białobrzeszkach, znalazł pieniądze - kilka tysięcy złotych. Poprosił funkcjonariuszy o przekazanie gotówki właścicielowi.

Aby ustalić właściciela znalezionych pieniędzy, policjanci nawiązali współpracę z sołtysami gminy Tryńcza. Dzięki ich pomocy, w poniedziałek zgłosił się mężczyzna informując o zagubieniu pieniędzy. Po ustaleniu wszystkich niezbędnych danych, pieniądze wróciły do 49-letniego mieszkańca Gniewczyny Łańcuckiej.


Postawa, jaką wykazał się 30-latek powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Dzięki takiej reakcji pieniądze mogły wrócić do właściciela. Warto pamiętać, że znalezienie pieniędzy i zatrzymanie ich jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.
Źródło: KPP Przeworsk
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.