Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Poszukiwany mężczyzna z portretu pamięciowego

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!
Poszukiwany mężczyzna z portretu pamięciowego

Policjanci z Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim poszukują mężczyzny, którego portret pamięciowy publikujemy. Jest on podejrzewany o wyłudzenie od mieszkanki powiatu rzeszowskiego pieniędzy metodą „na wnuczka”. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami prowadzącymi w tej sprawie dochodzenie.

Policjanci z Komisariatu w Sokołowie Małopolskim prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie: oszustwa na wnuczka, do którego doszło na terenie gminy Sokołów Małopolskie. W wyniku, przestępstwa pokrzywdzona straciła znaczna kwote pieniedzy.

4 lutego 2020 roku, do 79-letniej mieszkanki gminy Sokołów Małopolski, zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Poinformowała ją o wypadku w wyniku, którego śmiertelnie potrąciła osobę. Aby sprawa nie trafiła do sądu potrzebowała pieniędzy. Z pokrzywdzoną rozmawiał również mężczyzna podający się za policjanta potwierdzając, że doszło do wypadku. Miał on również odebrać przygotowane pieniądze.

Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i przekazała im pieniądze, które miała w domu, celem wpłacenia kaucji. Jak ustalili policjanci po odebraniu pieniędzy, mężczyzna odjechał szaro-srebrnym volkswagenem passatem.


Mężczyznę, który przyjechał po odbiór pieniędzy, widziała córka pokrzywdzonej. Na podstawie przekazanego przez nią opisu został sporządzony jego portret pamięciowy, który publikujemy w komunikacie.

Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym, o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim, ul. Sienkiewicza 43, 36-050 Sokołów Małopolski, tel. 17 858 3750 lub z dyżurnym jednostki policji pod numerem alarmowym 112.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.