Dzisiaj jest: 24.9.2020, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kupił na aukcji internetowej telefon za 1250 zł. W paczce dostał ziemniaka!

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Kupił na aukcji internetowej telefon za 1250 zł. W paczce dostał ziemniaka!
fot.: zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Zakupy przez Internet nie zawsze kończą się otrzymaniem zamówionego towaru. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne. Mężczyzna został oszukany na aukcji internetowej. Kupił na portalu aukcyjnym telefon komórkowy o wartości 1250 złotych. W paczce, zamiast zamówionego towaru, był ziemniak.

W ubiegłym tygodniu, do komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna zawiadomił, że na aukcji internetowej zamówił telefon komórkowy. W poniedziałek otrzymał przesyłkę pobraniową, za którą zapłacił 1250 złotych.

W paczce zamiast telefonu znajdował się ziemniak i pudełko po herbacie ziołowej. Pokrzywdzony wrócił na pocztę, aby wstrzymać przelew, a następnie o wszystkim zawiadomił Policję. Dzięki temu, nieuczciwy sprzedawca, nie otrzymał pieniędzy za ziemniaka. 


Zakupy internetowe to powszechny już dzisiaj sposób robienia zakupów. Wiele osób korzysta z tego wygodnego sposobu. Zachęceni atrakcyjnymi cenami, często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, narażając się na oszustwo. Podczas robienia internetowych zakupów, bardzo istotny jest wybór sprzedającego oraz warunków sprzedaży. Pomocne może być także uzyskanie informacji od innych internautów, którzy dokonywali zakupów u wybranego sprzedawcy. Aby uniknąć osób podszywających się pod sprzedających, należy unikać zakupów poza aukcją. Transakcje najbezpieczniej realizować za pobraniem pocztowym, po sprawdzeniu zawartości przesyłki w obecności listonosza lub kuriera.
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.