Dzisiaj jest: 24.9.2020, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Gra planszowa - Łukasiewicz

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Gra planszowa - Łukasiewicz

Gra planszowa Łukasiewicz pozwala w ciekawy i przystępny sposób poznać postać wielkiego Polaka. Uczy logicznego myślenia. W miły i ciekawy sposób można spędzić czas i dowiedzieć się sporo o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza. Na planszy umieszczone zostały osoby, z którymi współpracował oraz miejsca, gdzie przebywał. Ciekawa szata graficzna to kolejny walor tej planszówki. Zapraszamy do gry. Dostępna w muzeum w Bóbrce. Wkrótce wersja angielska i niemiecka.

8 marca 1822 roku w Zadusznikach urodził się Ignacy Łukasiewicz - farmaceuta i przedsiębiorca, wynalazca lampy naftowej i asfaltu, pionier przemysłu naftowego w Europie i na świecie.

Był on nie tylko znanym wynalazcą, ale także działaczem patriotycznym. Łukasiewicz prowadził zakrojoną na szeroką skalę działalność społeczną i charytatywną (m.in. finansował budowę kościołów, mostów i szkół), za którą papież Pius IX w 1873 roku nadał mu tytuł Szambelana Papieskiego i odznaczył Orderem Św. Grzegorza. Ignacy Łukasiewicz zmarł w Chorkówce 7 stycznia 1882 roku z powodu zapalenie płuc. Spoczywa na cmentarzu w Zręcinie. Za dwa lata będzie przypadać 200 setna rocznica Jego urodzin. Warto aby w sposób godny uczcić postać naszego wielkiego Rodaka.

S. Kalita

Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.